Konsultacja psychologiczna to spotkanie mające na celu wstępne określenie Twoich trudności, ich charakteru i nasilenia. Aby jak najlepiej zorientować się w problemie, będę zadawać Ci pytania i notować podstawowe informacje. Obowiązuje mnie tajemnica zawodowa, co oznacza, że wszelkie informacje, które mi powierzysz, są całkowicie poufne. Na konsultacji psychologicznej będziesz miał możliwość przyjrzenia się mojej osobowości i sposobowi pracy oraz zdecydowania, czy chcesz dalej ze mną pracować. Bardzo ważne dla mnie jest stworzenie atmosfery bezpieczeństwa, otwartości i zaufania, abyś podczas spotkania czuł/-a się komfortowo i swobodnie.
Konsultacja psychologiczna jest skierowana do dzieci, młodzieży i dorosłych. Przyjmuję dzieci od 10 roku życia, jednak, jeśli dziecko nie ma ukończonych 16 lat, na pierwszą wizytę zapraszam tylko rodziców. W przypadku młodzieży po 16 roku życia do uzyskania pełnoletności wymagana jest zgoda rodziców/opiekunów prawnych na odbycie wizyty u psychologa.
Długość konsultacji to 50 minut. W przypadku osób dorosłych i młodzieży po 16 roku życia, konsultacja psychologiczna to pierwsze 1-2 spotkania, w przypadku dzieci i młodzieży do 16 roku życia może obejmować 2-3 spotkania.
Konsultacje odbywają się stacjonarnie bądź online. Spotkania online odbywają się na platformach: ZOOM, Google Meet, Whatsapp, Skype, Messenger po wcześniejszym ustaleniu terminu i dokonaniu płatności.
Jeśli chcesz, możesz spisać na kartce kwestie, które chcesz poruszyć. Nie jest to konieczne, ale w sytuacji stresu pomoże zebrać myśli.
Jeśli zdecydujesz się kontynuować ze mną współpracę, ustalimy cele terapeutyczne i rozpoczniemy regularne spotkania dostosowane do Twoich potrzeb, np. coaching bądź trening umiejętności psychospołecznych. Może się zdarzyć, że będziesz potrzebował/-a tylko kilku spotkań, aby dojść do siebie po trudnym przeżyciu (interwencja kryzysowa) bądź w przypadku zwykłej niewiedzy (psychoedukacja). Często samo uświadomienie sobie pewnych prawidłowości psychologicznych rozwiązuje nasze problemy. Jeśli w moim towarzystwie nie będziesz czuł/-a się komfortowo, możesz podjąć decyzję o rezygnacji ze współpracy. Jeśli Twój problem będzie przerastał moje kompetencje bądź uznam, że nie jestem w stanie Ci pomóc – skieruję Cię do innego specjalisty.
Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.