Psychologiczne lekcje śpiewu

Psychologiczne lekcje śpiewu to zajęcia łączące emisję głosu (patrz:  standardowe lekcje śpiewu) z oddziaływaniami psychologicznymi, takimi jak:

 • udzielanie wsparcia w życiu codziennym i sytuacjach kryzysowych,
 • uwalnianie skumulowanych emocji,
 • rozluźnianie napięć w ciele,
 • wzmacnianie samooceny,
 • wzmacnianie poczucia własnej wartości i skuteczności,
 • rozwijanie uważności na myśli, emocje, ciało,
 • praca z negatywnymi schematami myślowymi,
 • praca z „wewnętrznym dzieckiem”,
 • praca z traumami związanymi z głosem,
 • kierowanie rozwojem osobistym,
 • wyznaczanie celów.

Praca podczas psychologicznych lekcji śpiewu sięga dużo głębiej niż podczas standardowych lekcji śpiewu, stąd też nie jest dla każdego. Jeśli czujesz, że chcesz i jesteś gotów zaangażować się w rozwój całej swojej osobowości, a także masz odwagę podejmować trudne nieraz tematy – zapraszam do współpracy. Jeśli jednak nie jesteś gotowy na sięganie do zablokowanych emocji – wybierz standardowe lekcje śpiewu.   

Jak wygląda praca na zajęciach?

Praca na psychologicznych lekcjach śpiewu jest bardzo różnorodna. Oprócz śpiewu, będę proponować Ci wiele różnych ćwiczeń do pracy z ciałem i wyobraźnią, a także medytacje czy relaksacje. Może się zdarzyć, że na jednej albo kilku lekcjach nie będziemy w ogóle śpiewać, tylko pracować nad spięciami w ciele czy trudnościami emocjonalnymi. Może to się wydawać dziwne, ale wiele problemów z głosem jest związanych z zablokowanymi emocjami i dopóki ich nie rozwiążemy, śpiewanie będzie męczące, będziesz się zdzierać i niszczyć swój cenny głos. Będę prosić Cię o kontynuowanie wybranych ćwiczeń w domu, aby praca na zajęciach przebiegała szybciej i efektywniej. 

Praca wokalna na psychologicznych lekcjach śpiewu jest wolniejsza niż w przypadku standardowych lekcji śpiewu, ale jednocześnie trwalsza w dłuższej perspektywie czasu. Jeśli zależy Ci na szybszym rozwoju samego głosu – wybierz standardowe lekcje śpiewu.   

Jak wygląda wybór repertuaru?

W przypadku emisji rozrywkowej nie narzucam repertuaru – możesz śpiewać swoje ulubione piosenki bądź możemy razem wybrać coś, co będzie pasowało do Twojego głosu, osobowości i poziomu wokalnego. Od Ciebie też zależy, czy będziesz pracować z samym tekstem czy śpiewać z nut. 

W przypadku emisji klasycznej – zaproponuję Ci kilka utworów do wyboru zgodnie z Twoim rodzajem głosu i poziomem umiejętności. Nauka utworów klasycznych odbywa się wyłącznie z nut.   

Dla kogo?

Psychologiczne lekcje śpiewu są dla osób chcących rozwijać się wokalnie, poszerzając świadomość ciała i relacji między głosem, ciałem a emocjami. Będą szczególnie przydatne dla osób pracujących zawodowo z głosem i emocjami – aktorów, wokalistów, śpiewaków operowych. 

Ze względu na „głębokość” pracy i konieczność posiadania już pewnej świadomości siebie – na psychologiczne lekcje śpiewu zapraszam osoby po 16 roku życia (do czasu uzyskania pełnoletności – za zgodą opiekuna/rodzica). 

Ile czasu trwa lekcja?

Psychologiczna lekcja śpiewu trwa 50 min.

W jakiej formie?

Psychologiczne lekcje śpiewu odbywają się stacjonarnie bądź online. Spotkania online odbywają się na platformach: ZOOM, Google Meet, Whatsapp, Skype, Messenger po wcześniejszym ustaleniu terminu i dokonaniu płatności.

Jak się przygotować się do lekcji?

Na pierwsze zajęcia możesz przygotować swoją ulubioną piosenkę, choć nie musisz. Większą część zajęć poświęcę na poznanie Ciebie, Twojej historii i doświadczeń wokalnych. Jeśli przygotujesz utwór – weź ze sobą tekst w dwóch egzemplarzach.

UMÓW SIĘ